مصرف برق ریسه شلنگی چقدر است؟

مصرف برق ریسه شلنگی

مصرف برق ریسه شلنگی چقدر است؟

مصرف برق ریسه شلنگی موردی است که میخواهیم در این مطلب آن را بررسی کنیم. هنگام خرید وسایل برقی فاکتور های مختلفی مدنظر افراد می باشد. از طول عمر گرفته تا نصب آسان و البته مصرف برق. استفده از کالاهایی که مصرف برق زیادی دارند هزینه های زیادی را برای افراد خواهد تراشید. مصرف برق ریسه شلنگی نیز موقعی که افراد این کالا را خریداری می کنند. مدنظرشان است.

درباره ریسه شلنگی قبلا خواندید. دانستید که ریسه شلنگی ساختاری نواری و باریک است که نورپردازی مکان های مختلف به کمک آن ممکن می شود. در ادامه برای شما درباره مصرف برق این کالای برقی توضییحاتی را خواهیم داد.

مصرف برق ر‌یسه شلنگی

جالب است بدانید که ریسه شلنگی میزان برقی که مصرف می کند به مراتب پایین تر از تجهیزات نوری است که پیش از این مورد استفاده قرار میگرفتند. بکارگیری ال ای دی در ساختار چراغ های جدید سبب خلق تجهیزات نوری با مصرف برق کم و البته اسیب کم به محیط زیست شده است. اگر بخواهیم مثالی برای مصرف برق لامپ های ال ای دی بزنیم شاید برایتان جالب باشد که بدانید لامپ پر فشار سدیمی 1.5 دارای مصرف برقی برابر با لامپ ال ای دی می باشد.

جالب است بدانید که در تاریخ میلادی روز 29 جولای روز صرفه جویی در مصرف برق لقب گرفته و نیز در همان روز به کمک چراغ های ال ای دی روز روشنایی جدید قرن 21 گرامی داشته می شود. میزان استقبال کشور های توسعه یافته نظیر امریکا و ژاپن و باقی کشور ها از این فناوری بی سابقه بوده است. بد نیست برای شرح توان ریسه های شلنگی نگاهی به موارد زیر بندازید:

  • توان ریسه LED 0603 = 1.5 وات در هر یک متر
  • توان ریسه LED 1210 = 4.8 وات در هر یک متر
  • توان ریسه LED 5050 = 7.2 وات در هر یک متر

مصرف ریسه شلنگی

چند نمونه محاسبه مصرف برق ریسه شلنگی

فرض کنید می خواهیم مصرف برق ریسه شلنگی از نوع 5050 را بررسی کنیم مصرف این ریسه برای 8 ساعت به شرح زیر است:

7.2W * 8h = 57.6 Wh

پس 8 ساعت استفاده از این ریسه ها مصرف برقی معادل 57.6 خواهد داشت.

حال تصور کنید که این مصرف 8 ساعت در روز یک ماه ادامه پیدا کند در این صورت خواهیم داشت:

57.6Wh * 30 = 1728Wh (1.728 KWH)

حال بیایید حساب کنیم مصرف برق سالانه ما چقدر خواهد شد؟ در بخش بعدی این مقدار محاسبه شده است:

1728Wh * 12 = 20736Wh (20.736 KWH)

به ندرت دیده می شود مصرف خانواده های مختلف در روز به 8 ساعت برسد. اما اگر هم برسد مقادیری که در بالا به دست آمدند مقادیر به مراتب منطقی تری می باشند. برای همین از روشن کردن ریسه شلنگی ترسی نداشته باشید! چرا که این وسیله نورپردازی به گونه ای نیست که تداوم استفاده از آن هزینه های بسیاری را برای شما بتراشد. بد نیست برای اثبات مصرف مناسب این چراغ ها نگاهی به مقایسه این چراغ ها با لامپ های سدیمی بندازیم. این چراغ ها نسبت به لامپ های سدیمی دارای ذخیره انرژی 80 درصد بیشتر می باشند.

دیگر مزایای ریسه شلنگی

درباره مصرف برق ریسه شلنگی مطالبی را خدمت شما ارائه دادیم. اما بد نیست درباره مزایای این ریسه ها مطالبی را ارائه کنیم. این ریسه ها احتیاجی به سیم پیچی آن هم با سطح مقطعی دارای عرض زیاد ندارند. طوری که برای سیم تغذیه می توانید به رشته سیمی باریک اکتفا کنید. از نظر اسیب نزدن به محیط زیست هم این ریسه ها دارای وضعیت مناسبی می باشند. در ساختار این ریسه ها الاینده هایی مانند جیوه و سرب و سایر موادی که برای سلامتی ضرر دارند به کار نرفته است. همچنین امکان تشعشع گازهای گلخانه ای و پرتوهای مضر درباره این ریسه ها صادق نیست.

ریسه شلنگی

خرید ریسه شلنگی از فروشگاه مرادبرقی

مرادبرقی ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات برقی درخدمت شماست تا بهترین ریسه های شلنگی را به شما ارائه کند. اگر به دنبال خرید وسایل برقی هستید که در کنار کیفیت بالا هزینه مناسبی هم دارند همین الان سری به فروشگاه مراد برقی بزنید. تنوعی از بهترین کالاهای برق را در فروشگاه مرادبرقی خواهید دید.

سخن آخر

در این مطلب درباره مصرف برق ریسه شلنگی مطالبی را برای شما شرخ دادیم. استفاده از وسایل برقی که مصرف برق آن ها زیا نیست در دستور کار بسیاری از افراد است. با این حال باید از وسایلی استفاده کرد که علاوه بر مصرف پایین دارای موادی باشند که اسیبی برای محیط زیست ندارند. این دو ویژگی تماما برای ریسه شلنگی صادق اند. اگر به دنبال خرید بهترین ریسه شلنگی ها با مناسب ترین قیمت هستید می توانید سری به فروشگاه مرادبرقی بزنید.