تفاوت ریسه های شلنگی ساده با ریسه های شلنگی وایرلس

تفاوت ریسه های شلنگی ساده با ریسه های شلنگی وایرلس

تفاوت ریسه های شلنگی ساده با ریسه های شلنگی وایرلس

تفاوت ریسه های شلنگی ساده با ریسه های شلنگی وایرلس شامل مواردی می باشند که آنها را شرح خواهیم داد. فناوری همواره در مسیر راحت شدن زندگی افراد و سهولت استفاده از وسایل مختلف شده است. استفاده از ریسه های وایرلس هم نسبت به ریسه های قدیمی تر دارای مزایایی می باشد به انها خواهیم پرداخت. در بخش های دیگر این مطلب هم به بررسی کاربرد های ریسه شلنگی وایرلس و البته انواع آن خواهیم پرداخت. پس با ما باشید تا شما را با ایین وسایل روشنایی بیشتر آشنا کنیم.

تفاوت ریسه های شلنگی ساده با ریسه های شلنگی وایرلس

ترجیه می دهیم در اولین گام به بررسی تفاوت های ساختاری این دو رشته بپردازیم. ریسه های قدیمی یا همان ریسه های ساده در خود دارای دو رشته سیم الومینیومی بودند. این دو رشته سیم الومینیومی وظیفه انتقال برق در مدار را برعهده داشتند. طوری که این دو رشته سیم در دو طررف مدار گردش پیدا میکردند. توسط دو رشته سیم دیگر مدار به رشته سیم های آلومینیومی وصل می شوند و ارتباط بین متر اول و دوم وصل می شد. اما معایب این ساختار چه بود. درصد کمی مس در این رشته های آلومینیومی وجود داشت و جریان برقی که توسط این رشته های الومینیومی – مسی انتقال داده میشد با قطعی های مداوم رو به رو بود.

اما در ریسه های وایرلس اوضاع متفاوت است. در این ریسه ها شاهد یک مدار پنج لایه ای هستیم. از این پنج لایه دو لایه آن را رشته های مسی با خلوصی قریب به نود و پنج درصد تشکیل می دادند. وظیفه انتقال برق در این مدار را همین دو لایه مس به دوش می کشند. در مدار های وایرلس بین متر اول و دوم دیگر سیمی وجود ندارد. اما مزایای حذف سیم در این باره شامل چه مواردی می باشد؟

مزایای حذف سیم از مدار در ریسه های وایرلس چیست؟

حذف سیم در مدار این ریسه ها در اولین گام نتیجه اش از بین رفتن سوختن در مدار می باشد. معمولا در اثر عواملی مانند پیچش و خمش و گردش و مانند اینها امکان سوختن در مدار وجود دارد. به این علت که این سوختن در نتیجه عدم ارتباط مدار و رشته سیم های الومینیومی بود. اما حذف سیم و یک تکه شدن مدار سوختن در مدار را از بین می برد.

پوشش ریسه های وایرلس از چه جنسی می باشد؟

در ساختار این ریسه ها از ماده پلی وینیل کلرید استفاده شده است. پلی وینیل کلرید که به پی وی سی نیز معروف است باعث ایجاد یک پوشش شفاف برای ریسه می شود. در کنار داشتن بدنه ای شفاف این ریسه ها دارای بدنه ای انعطاف پذیر نیز می باشند. طوری که بتوانید به شکل های مختلف انها را در بیاورید. ویژگی ساختاری دیگر این ریسه ها مقاومت آنها در برابر اشعه فرابنفش می باشد. خاصیت مقاومت در برابر فرابنفش یا همان ANTI – UV این قابلیت را به ریسه می دهد پس از گذشت مدت زمان طولانی نور خورشید نتواند این ریسه ها را خراب و شکننده کند. خشکی و شکنندگی ریسه های قدیمی عیبی بود که بسیاری از افراد از آن انتقاد می کردند. اما تولید ریسه های وایرلس با پلی وینیل کلرید این مشکل را از بین برد و سبب افزایش طول عمر این ریسه ها شد.

مقاومت ریسه وایرلس در برابر باد و …

یکی از مشخصه هایی که در بسیاری از ریسه های شلنگی وایرلس دیده می شود IP65 بودن آنهاست. این به معنای مقاومت آنها در برابر باد و نور و باران و … می باشد. به همین دلیل به خاطر مقاومت این ریسه ها در برابر عوامل خارجی می توانید در نمای بیرونی هم از این ریسه ها استفاده کنید. بنابراین اگر دارای اماکنی مانند کافه و یا رستوران هستید نگران خرابی این ریسه ها نباشید.

شار نوری دیگر مزیت ریسه وایرلس نسبت به ریسه های ساده

اگر تعریف ساده ای از ما بخواهید شار نوری به معنای نوری است که یک وسیله روشنایی به محیط خود نشر می دهد. واحد اندازه گیری شار نوری لومن هست. در ریسه های نسل قدیم در صورت استفاده از 120 عدد ال ای دی در یک متر می توانستید 300 تا 350لومن نشر نور داشته باشید. اما در ریسه های شلنگی وایرلس با همان تعداد ال ای دی می توانید 700 تا 800 لومن شار نوری را شاهد باشید.

دیگر مزیت های ریسه های وایرلس

تنظیم شدت نور در سطح مدار دیگر مزیت ریسه های وایرلس می باشد. به کمک یک کلید ساده می توانید شدت نور را در سطح مدار کم و زیاد کنید. این قابلیت در ریسه های ساده قدیمی وجود نداشت. در ریسه های قدیمی برای ارتباط دادن یکسو کننده دو سوزن در اختیار ما قرار داشت. وقوع اشتباه در این باره باعث اتصال کوتاه در مدار میشد. اما در ریسه های وایرلس جدید کیفیت یکسو کننده ها بیشتر می باشند و ارتباط مذکور راحت تر برقرار می شود. پس سهولت نصب را می توان دیگر تفاوت ریسه های شلنگی ساده با ریسه های شلنگی وایرلس دانست.

خرید بهترین ریسه های وایرلس از مرادبرقی

اگر به دنبال خرید هرگونه لوازم روشنایی به ویژه ریسه شلنگی هستید فروشگاه مرادبرقی درخدمت شماست. در انبار فروشگاه ما ریسه های تولید شده توسط بهترین برند ها در اختیار شما قرار میگیرند. برندهایی مانند لوپ لایت که در تولید ریسه های وایرلس زبان زد می باشند تولیداتشان در انبار فروشگاه ما موجود می باشند. با مناسب ترین هزینه می توانید بهترین وسایل نورپردازی را از ما خریداری کنید.

سخن آخر

در این مطلب درباره تفاوت ریسه های شلنگی ساده با ریسه های شلنگی وایرلس کامل ترین توضیحات را خدمت شما ارائه کردیم. از نظر های مختلفی ریسه های وایرلس دارای برتری وضاحی می باشند. از جمله از نظر شار نوری و البته مقاومت دربرابر عوامل مختلف محیطی. از این عوامل مختلف محیطی می توانید به باد و اشعه های مضر خورشید و … اشاره کنید. اگر به دنبال خرید ریسه های شلنگی وایرلس هستید همین الان می توانید این محصول را از فروشگاه مرادبرقی سفارش دهید. در سریع ترین زمان این کالای شگفت انگیز را دریافت خواهید کرد.